Visit Tartu

Heade mõtete linn

Tartu on Lõuna-Eestis asuv ainulaadne ülikooli- ja kultuurilinn, suuruselt teine linn Eestis. Sind ootavad aastaringselt mitmed kultuurisündmused ja -festivalid, omanäolised laadad ning palju muud huvitavat ja harivat. Tartu vanalinnast leiad imelisi arhitektuuri stiilinäiteid keskajast tänapäevase moodsa arhitektuurini. Sind ootab nooruslik ja turvaline linn, mis sobib oma kompaktsuses suurepäraselt lastega reisivatele peredele.

PS! Selline vaade avaneb Sulle Tasku keskuse Plasku vaateplatvormilt, kuhu Dorpat hotelli külalised pääsevad sooduspiletiga (1€).

Kultuurinautlejate meelispaik

Tartu kui kultuurilinna kuulsaimaks sümboliks on kahtlemata Tartu Ülikool. Tudengilinnale omaselt sünnivad Tartus head mõtted, mida on tajuda boheemlaslikus õhustikus, omanäolises tänavakunstis kui ka eripärastes puitarhitektuuriga linnaosades. 

Tartu kultuurielu üks alustalasid on vaieldamatult Teater Vanemuine, kus on kõrvuti esindatud kolm žanri: draama, tants ja muusika. Lisaks teatrielamustele leidub siin ka arvukalt muuseumeid. Näiteks tasub külastada ajaloolises Toomkirikus tegutsevat Tartu Ülikooli muuseumi, Tähetorni või kohalikku A. Le Coq õllemuuseumi. Muuseumidest suurejoonelisim on aga Eesti Rahva Muuseum, mis annab ülevaate Eesti ja teiste soome-ugri rahvaste igapäevaelust, kultuurist ning elu-olust. Tartu lähiümbruses saate aga tutvust teha lennukitega Eesti Lennundusmuuseumis  ja maarahva eluga Eesti Põllumajandusmuuseumis ning näha Jääaja Keskuses  elusuuruses mammutit.

Ostlejate paradiis

Tartu linn pakub ostlemiseks mitmeid võimalusi. Ostukeskustest ja butiikidest võib leida nii kohalikku käsitööd ja ökotooteid kui ka maailmakuulsate ja kohalike rõivatootjate loomingut. Mitmed ostukeskused pakuvad lisaks ostlemisele ka toitlustus-, ilu- ja meelelahutusteenuseid. 

Suurimad ostukeskused Tartus on Tasku, Lõunakeskus, Kvartal ja Tartu Kaubamaja.

Seiklema ja seilama!

Seiklejatel on Tartus nii mõndagi teha. Nii väikestele kui suurtele pakub kuhjaga avastamisrõõmu AHHAA teaduskeskus, Tagurpidi Maja, Tartu Seikluspark ja erinevad põgenemistoad. 10 minuti autosõidu kaugusel Tartust asub Lange Motokeskus, kust leiab Lõuna-Eesti pikima kardiraja ning kaasaegse krossiraja. 

Suvehooajal kutsub Jõelaev Pegasus Sind Emajõele seilama, et üheskoos vaadata linna hoopis uute nurkade alt.

LÕUNA-EESTI TURISMI SÜDA

Saa osa Hotell Dorpat parimatest pakkumistest ja uudistest!

Hotell Dorpat

Soola 6, Tartu
(+372) 733 7180
(+372) 5328 5485
info@dorpat.ee

Hotelli vastuvõtt on
avatud 24/7

Herb Spa

Soola 6, Tartu
(+372) 733 7187
www.herbspa.ee
info@dorpat.eeEuroopa Regionaalarengu Fondi toetusEstiko Grupp

Kammivabrik
Hotell Lydia
Greete Motell
Estiko Grupp

Tingimused

Privaatsustingimused
Privaatsustingimused hotellikülalisele

Leia meid

Facebook
Instagram


EST ENG FIN RUS