Broneeri

Heade Mõtete Linn Tartu

Tartu on Lõuna-Eestis asuv ainulaadne ülikooli- ja kultuurilinn, suuruselt teine linn Eestis. Tartus toimub aastaringselt mitmeid kultuurisündmusi, mille pärast tasub teekond siia ette võtta. Tartu vanalinnast leiab aga imelisi arhitektuuri stiilinäiteid keskajast tänapäevase moodsa arhitektuurini. Tartu on nooruslik ja turvaline linn ning sobib oma kompaktsuses suurepäraselt lastega reisivatele peredele.

KULTUURSED ELAMUSED

Tartu kui kultuurilinna kuulsaimaks sümboliks on kahtlemata Tartu Ülikool (asutatud 1632). Tudengilinnale omaselt sünnivad Tartus head mõtted, mida on tajuda boheemlaslikus õhustikus, omanäolises tänavakunstis kui ka eripärastes puitarhitektuuriga linnaosades. Traditsioonilisi kunstielamusi leiab Tartu Kunstimuuseumist ning kunstigaleriidest. Tänavakunsti võlu demonstreerib Tartu Pseduo Tours, kellega on võimalik põnevale jalutuskäigule minna.

Tartu kultuurielu üks alustalasid on vaieldamatult Teater Vanemuine, kus on kõrvuti esindatud kolm žanri: draama, tants ja muusika. Lisaks teatrielamustele leidub siin ka arvukalt muuseumeid. Näiteks tasub külastada ajaloolises Toomkirikus tegutsevat Tartu Ülikooli muuseumi  või TähetorniLinnamuuseumi, kohalikku A. Le Coq õllemuuseumi. Muuseumidest suurejoonelisim on aga Eesti Rahva Muuseum, mis annab ülevaate Eesti ja teiste soome-ugri rahvaste igapäevaelust, kultuurist ning elu-olust. Muuseumis on kasutusel külastaja huvidele ja keelsusele kohanduvad elektroonilised piletitid. Tartu lähiümbruses saate aga tutvust teha lennukitega Eesti Lennundusmuuseumis  ja maarahva eluga Eesti Põllumajandusmuuseumis ning näha Jääaja Keskuses  elusuuruses mammutit.

Fotod: Eesti Rahva Muuseum

KAUBANDUSKESKUSED

Tartu linn pakub ostlemiseks mitmeid võimalusi. Ostukeskustest ja butiikidest võib leida nii kohalikku käsitööd ja ökotooteid kui ka maailmakuulsate ja kohalike rõivatootjate loomingut. Mitmed ostukeskused pakuvad lisaks ostlemisele ka toitlustus-, ilu- ja meelelahutusteenuseid. Suurimad ostukeskused Tartus on TaskuLõunakeskusKvartal ja Tartu Kaubamaja.

AKTIIVNE PUHKUS

Seiklejatel on Tartus nii mõndagi teha. Nii väikestele kui suurtele pakub kuhjaga avastamisrõõmu AHHAA teaduskeskusTagurpidi MajaTartu Seikluspark ja erinevad põgenemistoad. 10 minuti autosõidu kaugusel Tartust asub Lange Motokeskus, kust leiab Lõuna-Eesti pikima kardiraja ning kaasaegse krossiraja. Suvehooajal pakub Jõelaev Pegasus võimalust seilata Emajõel ja vaadata linna hoopis uute nurkade alt.

Foto: Lange Motokeskus